LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Grida Dumës, mbërrin në Kuvend edhe Salianji: Nuk e votoj Begën

4 Qershor 2022, 18:12, Politikë CNA
Pas Grida Dumës, mbërrin në Kuvend edhe Salianji: Nuk e votoj
Deputeti Ervin Salianji

Menjëherë pas deputetes Grida Duma, në Kuvend ka mbërritur edhe Ervin Salianji.

I pyetur për kandidaturën e Bajram Begajt si President, Salianji tha se ai nuk do të votojë për Begajn. Ashtu si Duma, edhe Salianji injoroi thirrjen e Enkelejd Alibeajt dhe grupit të tij, për bojkotimin e kësaj seance.

“PD jo vetëm është djegur, por po mban edhe pasoja nga bojkotet. Kam qenë që në fillim kundër uljes në një tavolinë me përfaqësuesit e Edi Ramës. Nuk mund të bojkotosh Kuvendin e zgjedhur nga populli. Edi Rama nuk do të lëshonte asgjë, jam sot këtu për të respektuar institucionet, unë nuk do të marr pjesë në votim, asnjë bojkot nuk do të ketë, jam plotësisht pjesë e kësaj séance”, deklaroi deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga