LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqyrtimi i kandidaturës së Begajt/ Grupi i Alibeajt bojkoton Komisionin e Ligjeve

4 Qershor 2022, 16:25, Politikë CNA
Shqyrtimi i kandidaturës së Begajt/ Grupi i Alibeajt bojkoton
Mbledhja në Komisionin e Ligjeve

Është mbledhur pak më parë Komisioni i Ligjeve për të të diskutuar mbi vlefshmërinë e Bajram Begajt si kandidat i mazhorancës për President të Republikës.

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, grupi parlamentar i Enkelejd Alibeajt ka bojkotuar mbledhjen.

Ditën e djeshme, në një deklaratë për mediat, Grupi i Alibeajt ngriti akuzat se kandidati ishte paracaktuar nga mafia e pronave shtetërore.

Deputetët theksuan se nuk mund të marrin pjesë në një seancë si fasadë për të legjitimuar kapjen e institucionit të Presidentit dhe s’mund të bëhet dëshmitare e atij procesi.

Ndërkohë, kujtojmë se pas mbledhjes së Komisionit të Ligjeve, pritet që emri i general Bajram Begajt të dërgohet për votim në Kuvend./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga