LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

 “Ziejnë” korridoret  e PS-së/ Socialistët nisin lobimet për Presidentin e ri

4 Qershor 2022, 12:29, Politikë CNA

 “Ziejnë” korridoret  e PS-së/ Socialistët

Partia Socialiste, pas filmit me zarfe dhe me negociata për zgjedhjen e Presidentit, e ka tashmë kandidatin e saj.

Bajram Begaj ka dalë në skenë dje nga një deklaratë e kryemininistrit Edi Rama.

Begaj u lakua në momentet e fundit, një ditë para se të zhvillohet procedura për raundin e katërt.

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga seanca e Kuvendit, ku do të votohet raundi i katërt, pra do të votohet për kandidatin e vetëm Bajram Begaj, në PS po mundohen që  asnjë votë mos t’u dalë kundër.

Mes deputetëve po qarkullojnë zëra që Begaj do të votohet edhe nga Opozita me qëllim që të dekurajojnë ndonjë votim kundër nga deputetë të caktuar.

CNA.al ka mësuar se duke iu thënë “ka vota plot”, besojnë se do të demotivojnë votimin kundër.

Me idenë që ata që janë kundër do të mendojnë se nuk ia vlen sepse bëhet gjithsesi President./CNA.al

Lajmet e fundit nga