LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët, në mbrojtje të ‘Babales’/ Salianji ‘mosmirënjohës’: Nuk isha në dasmë, s’kam ftuar njeri

4 Korrik 2022, 14:46, Politikë CNA
Demokratët, në mbrojtje të ‘Babales’/ Salianji
Ervin Salianji

Deputeti Ervin Salianji, i njohur ndryshe edhe si “Babalja”, ka folur për mediat jashtë Gjykatës së Apelit për gjyqin ndaj tij, seancë e cila u shty për me 18 korrik.

Në mbështetje të Salianjit, në Gjykatën e Apelit ishin dhe disa nga demokratët duke filluar me Flamur Nokën, Luan Baçi, Saimir Korreshi, Elda Hoti, Luçiano Boçi, Belind Këlliçi,   Selaudin Jakupllari, Kasem Mahmutaj, Bledion Nallbati, ndërsa vetë kryeministri Sali Berisha mbajti dhe një deklaratë të posaçme për mediat.

Megjithatë, Salianjit siç duket kjo mbështetje nuk i ka mjaftuar, duke ironizuar dhe me mediat, se nuk kishte ftuar njeri, pasi nuk ishte dasmë.

Nuk i kam ndjekur, nuk kam bërë ftesa se nuk isha në dasmë.

Unë nuk përjashtoj njeri as nuk ftoj njeri, gjithsesi e dinë vetë përgjegjësinë politike si pozicionohet në një ngjarje të caktuar", tha ai para mediave.

Ky i fundit ka pasur debate dhe përplasje në komisione, duke tentuar të bëjë protagonistin, në prag të seancës së sotme gjyqësore.

Nga ana tjetër, CNA.al ka paralajmëruar se Salianji po lobonte me të gjitha grupet e PD-së, që të merrte mbështetje prej tyre sot në gjykatë.

Gjë të cilën në fakt e tregoi qartë prania e deputetëve të Partisë Demokratike në seancë, me në krye Flamur Nokën./E.T.CNA.al

 

Lajmet e fundit nga