LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Organizimi i protestës/ Hajdari: Vapa nuk i pengon demokratët të punojnë pa pushim

3 Korrik 2022, 22:23, Politikë CNA
Organizimi i protestës/ Hajdari: Vapa nuk i pengon demokratët të
Rudina Hajdari me demokratët

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Rudina Hajdari, ka publikuar një foto ku tregon punën për organizimin e protestës kombëtare të 7 korrikut.

Në postimin e saj në "Facebook", Hajdari shkruan se është detyra e opozitës që të punojë fort pa pushim për t'u rikthyer shqiptarëve besimin dhe për t’u risjellë atyre shpresën e humbur.

Vapa dhe periudha e pushimeve nuk i ndalin demokratët që të punojnë fort për organizimin e protestës së datës 7 korrik.

Shqipëria është në rrezik sepse po qeveriset nga një njeri i papërgjegjshëm i cili nuk ka lënë burim natyror, pasuri kombëtare e qindarkë nga buxheti pa zhvatur për interesin e tij dhe klientëve të tij.

Teksa një pakicë pasurohet, shqiptarët vuajnë apo emigrojnë drejt vendeve që u japin shpresë për të ardhmen.

Është detyrë e opozitës që të punojë fort e pa pushim për tu rikthyer shqiptarëve besimin se mund ta ndërtojnë të ardhmen këtu dhe për tu risjellë atyre shpresën e humbur.

E lumtur që sot pashë shumë energji pozitive dhe force te strukturat e njësisë nr.2 në Tiranë”, shkruan Hajdari në postimin e saj, duke publikuar edhe disa foto nga takimi në bazë./CNA.al

Lajmet e fundit nga