LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ Florion Mima: Do të ketë surpriza, ja qëllimi i tubimit

3 Korrik 2022, 20:38, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ Florion Mima: Do të ketë surpriza, ja
Florion Mima

Teksa opozita ka paralajmëruar një protestë me karakter ekonomik në datën 7 korrik, Florion Mima, ish-deputet i PD-së, tha se qëllimi i saj është t’i tregojë qeverisë se sovrani duhet të dëgjohet në kërkesat e tyre.

Në një intervistë për "Vizion Plus", ai tha se në datën 7 do të ketë surpriza të këndshme për qytetarët dhe të pakëndshme për qeverinë.

Qëllimi kryesor i kësaj proteste është të ndalim shkatërrimin e mëtejshëm të vendit. Shumë qytetarë, edhe ata që janë indiferentë ndaj protestës, janë të mendimit se Shqipëria nuk ka të ardhme me këtë qeveri. Unë them se detajet do t’ia lëmë protestës, jo çdo gjë do të mësohet në avancë, besoj se do të ketë surpriza të këndshme për qytetarët dhe të pakëndshme për qeverinë, sidomos për qeverinë, që guxon të mos dëgjojnë zërin e sovranit”, deklaroi Mima./CNA.al

Lajmet e fundit nga