LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr në mbrojtje "Babalen" e Lulit

4 Korrik 2022, 14:25, Politikë CNA

Foto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr në

Në Gjykatën e Apelit është zhvilluar sot seanca gjyqësore ndaj deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i njohur ndryshe si “Babale”.

Por, seanca është shtyrë për në datën 18 korrik.

Ndërkohë, një detaj që ka rënë në sy gjatë seancës së sotme, është se “Babalja” i Sali Berishës ka mbledhur deputetët e Partisë Demokratike, për të shkuar në gjykatë.

Pra, “Babalja” i Sali Berishës, Flamur Noka, ka shkuar në gjykatë dhe ka marrë në mbrojtje, “Babalen” e Lulzim Bashës.

Sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, “Babalja” i Sali Berishës, ka shkuar të bëjë “të fortin” në gjykatë, për të shpëtuar nga burgu Ervin Salianjin.


Të pranishëm në seancë ishin deputetët Luan Baçi, Saimir Korreshi, Elda Hoti, Flamur Noka, Luçiano Boçi, Belind Këlliçi, Selaudin Jakupllari, Kasem Mahmutaj, Bledion Nallbati.

Kujtojmë këtu se pas dënimit nga Gjykata e Shkallës së Parë, tashmë do të jetë Gjykata e Apelit e cila do të vendosë për fatin e Ervin Salianjit.

Në dhjetor të vitit 2019, Ervin Salianji është dënuar me një vit burg nga Gjykata e Tiranës për dosjen e njohur si “Babalja”. Ndaj Salianjit rëndon akuza e kallëzimit të rremë.

Sipas gjykatës ai ka krijuar prova me qëllim implikimin e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në një çështje trafiku droge në Vlorë.

Ndërkohë, në datën 18 korrik është seanca e radhës në Apel, që do të thotë se nëse Gjykata e Apelit vendos të lërë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, atëherë Ervin Salianji do të duhet të lërë mandatin e deputetit dhe të shkojë në burg./CNA.al

 

Foto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr nëFoto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr nëFoto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr nëFoto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr nëFoto-"Babalja" i Berishës, presion gjykatës/ Merr në

 

Lajmet e fundit nga