LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flamur Noka, “Babalja” i Sali Berishës

19 Prill 2022, 12:53, Politikë CNA

Flamur Noka, “Babalja” i Sali Berishës

Në Partinë Demokratike kishte një “Babale”, një produkt i dalë nga Lulzim Basha. Një nga këta sharlatanët politikë si Ervin Salianji, një njeri i cili fluturon sa lart e poshtë, krahu i djathtë i Lulzim Bashës. Ai që mori një dru në dorë për të goditur demokratët në 8 janar.

Pasi e kuptoi se nuk ka të ardhme me Lulin, tashmë ka filluar marrëveshjet me Berishën. Dhe ndoshta do të kemi dy “Babale” në Partinë Demokratike.

Flamur Noka, “Babalja” i Sali Berishës

I pari është “Babalja” i Lulit, Ervin Salianji, palaçoja dhe sharlatani publik. Një njeri që çfarë thotë sot nuk e thotë nesër. Një gënjeshtar klasik, një mashtrues publik, një politikan i dështuar, që qëndron në karrierë thjeshtë dhe vetëm sepse u “lëpi”, pas Henri Çilit dhe fëlliqësirave të tjera politike, që vinë vërdallë.

Dhe tashmë ka gjetur zgjidhjen e tij, duke krijuar “Babalen” e Saliut,

Kush nuk e di, pas “Babales” së Lulit, do të kemi “Babalen” e Saliut.Është Flamur Noka me gjashtë gishta”, i thonë. E tall kështu Çim Peka, duke i numëruar gishtat e këmbës Flamur Nokës, i cili së fundi ka bërë aleancë me Ervin Salianjin dhe po shkatërron Partinë Demokratike në Korçë, ashtu siç e ka shkatërruar PD-në, në këto vite.

Flamur Noka, “Babalja” i Sali Berishës

Po, po, Muli i cili bërtet duke bërë “psss pssss..”, njeriu që kujton se është komandanti, udhëheqësi, pronari i Partisë Demokratike. A thua se ia ka dhënë dikush me tapi, partinë Mulit, i cili nuk është gjë tjetër, por një i paaftë, që nga sot nuk do jetë më Mul Noka, i Doktor Saliut. Por do jetë thjeshtë dhe vetëm “Babalja” i Saliut, njeriu që po shkatërron Partinë Demokratike sa mundet. Dhe Rithemelimin, nga një proces hapje, bashkimi, dhe ringritje të Partisë Demokratike, po e kthen në procesin e kapjes, pazareve, ndyrësirllëqeve, duke mbajtur gjallë fëlliqësira politikë, të cilët nuk kanë asnjë shpresë. Duke mbajtur karrigen e tij, për interesat e tij.

Muli, po Mul Noka, ai që i “lëpiu” gjithçka mundi Lulzim Bashës për tetë vite, tani del me moralin se “qëndroj në krah të Berishës dhe duhet të bëj gjithçka”.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna showËshtë njeriu që po shkatërron proçeset zgjedhore, nga jugu ne veri. Po shkatërron procesin e bashkimit të Partisë Demokratike. Thjeshtë dhe vetëm se është një i paaftë, që mendon se është një politikan i madh, për zhvillimin e mëtejshëm të vendit dhe bashkimin e PD-së.

Flamur Noka është dështimi, arroganca, paaftësia dhe mjerimi i Partisë Demokratike.

Nuk është as zhvillimi, as ndryshimi, as Rithemelimi.

Flamur Noka është thjeshtë dhe vetëm “ndyrësia” e pa kufi që është bashkuar me “babalizmin”. Dhe tani nuk kemi vetëm “Babalen” e Lulit, por kemi edhe “Babalen” e Saliut, që e ka emrin Mul Noka./CNA.al

“Babale” e hëngri “turpin me bukë”/ Salianji në “prehrin” e Berishës

Mul Noka “kalon” Ylberin/ Gati të “puthet” me Babalen e Gaz Bardhin

Lajmet e fundit nga