LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the incinerators?

2022-11-01 11:12:00, Editorial CNA

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the

The Democratic Party has shown the primaries. Some names have so far appeared in the competition such as Belind Këlliçi, Julian Deda, doctor Ilir Alimehmeti, and others.

One of the names running to participate in the Primary and compete against Erion Veliaj is Gert Bogdani.

In fact , Gert Bogdani is simply and only the candidate of Mirel Mertir, of the incinerators and his connections , which he has never clarified with them.

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the

Bogdani, as you can see in the photo, appeared alongside Mirel Mërtir in Zimbabwe using his connections.

Për shkak të agjendës politike që në atë kohë kishte Gert Bodani pasi ishte në forumet drejtuese të të rinjve të partive të djathta botërore shkon në Zimbabve në krah të Mirel Mërtirit.

Kurrë nuk e ka sqaruar se çfarë bënte në krah të Mirel Mërtirit, a është paguar nga Mirel Mëritiri, i ka shërbyer Mirel Mërtirit apo kompanive të inceneratorëve si "Geogenix" apo "Integrated Energy" që në fakt është e njëjta kompani.

Gert Bogdani nuk ka sqaruar edhe kur është pyetur nga mediat si në rastin e "BIRN", ku ka theksuar se në atë kohë nuk ka qenë në angazhim  në Partinë Demokratike.

Në fakt, lidhjet e Gert Bogdanit me Mirel Mërtirin dhe vizita në Zimbabve është e vërtetuar. Skandalet korruptive në Zimbabve janë publikuar në media. Pretendimet e kujtdo se Gerti mund të mos ketë lidhje janë të kota. Pasi ai është prezent atje, ku ka ndodhur problematika.

 

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the
Mirel Mërtiri si negociator i “Geogenix B.V”, në Zimbabve

 

Më pas Gert Bogdani vjen këtu dhe tani kërkon të hyjë në Primare si përfaqësues i PD-së.

Por, njeriu i cili del në foto me Mirel Mërtirin e inceneratorëve, shkon në Zimbabve me kompaninë e cila ka marrë inceneratorin e Tiranës. Pra, atë që opozita e quan një aferë 430 milionë euro.

 

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the
Inceneratori i Tiranës

 

Gert Bogdani është afër tyre. Atë kontratë e ka firmosur Erion Veliaj dhe Gert Bogdani do të kandidojë përballë Erion Veliajt.

Why is Gert Bogdani the candidate of Mirel Mërtir, Erion Veliaj and the

Qesharake, ndoshta dikujt mund t’i duket e pabesueshme. Në fakt, Veliaj kërkon të ketë përballë Gertin që ta mundë kollaj dhe kjo nuk diskutohet.

Mbështetja që po i japin mediat e Ramës, mbështetja që po i japin bashkëpunëtorët e Veliajt, qoftë edhe disa konservatorë si puna e Evi Kokalarit, tregon qartazi se “lali” Eri ka një aksion të drejtpërdrejtë për të vendosur mikun e Mirel Mërtirit, Gert Bogdanin, si kandidat për Bashkinë e Tiranës.

I mbështetur edhe nga personazhe të tjera, të cilët nuk përfaqësojnë asgjë për Partinë Demokratike, por që në këtë lojë janë thjeshtë dhe vetëm për interesat e Erion Veliajt./CNA.al

Lajmet e fundit nga