LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grida Duma, propagandë për pazarin Rama-Basha/ Demokratët e kapin “mat”

13 Shkurt 2022, 09:58, Politikë CNA

Deputetja Grida Duma vijon të bëjë propagandë, pazareve të Lulzim Bashës, me kryeministrin Edi Rama.

Disa ditë më parë, në seancën plenare të Kuvendit, dolën hapur pazaret e Lulzim Bashës me Edi Ramën, ku deputetët e Lulit votuan pro zgjatjes së afateve të organeve të Vettingut.

Për më tepër, Grida Duma në fjalën e saj nuk ndali propagandën për këtë pazar, të cilin e quante edhe si ?fitore e opozitës?, ndërsa deklaronte se ?nga sot nis çlirimi i madh?.

Fjalimi i Dumës në parlament është publikuar edhe në faqen e saj në rrjetet sociale.

Por, ajo që bien ë sy është revolta e demokratëve, të cilët kanë ?shpërthyer? në komente kundër Grida Dumës dhe Lulzim Bashës.

?Po si te themi drejtësi që keni një kryetar partie që ka humbur katër herë dhe akoma thotë unë jam për demokraci. Për llafe jeni të mirë të gjithë, por veprat i keni më keq se komunistët e kohës dhe ata që janë në pushtet sot.?-shkruan një demokrat.

Më tej, një tjetër shkruan ?Edhe me libër hapur kopjon dhe kopjon keq?

Gjithashtu një ndjekës shkruan ?Populli e ka një shprehje sado të mbash fjalime duke rrotulluar fjalët :- Me thuaj me kë rri të them kush je. E thjeshtë për ta kuptuar.?

Ndërsa një demokrat shkruan ?Kam bërë fushatë për ty në Durrës, kur kandidove për kryetare bashkie. Kam ardhe nga Kurbini për ty por paskam bërë gabim. Më thonin ato miqtë qe kam në Durrës e njohim më mirë se ty është e pabesë, nuk e besoja, por tani e besoj se je ashtu që kur rri në krah të Luli kriminelit, na thoni çfarë keni bërë gati 9 vite për PD vetëm një gjë po keni dhënë pushtet kriminelit Rama se të dy njësoj janë.?.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

?Nga sot nis çlirimi i madh?/ Grida Duma nuk përmban gëzimin për ?pazarin? Rama-Basha

Lajmet e fundit nga