LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përballje me shtetin e mafies”/ Berisha i shpall “luftë” Ramës dhe Bashës

13 Shkurt 2022, 11:01, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha është i pranishëm sot në Peshkopi, ku prezantoi kandidatin e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?, Premtim Kryemadhin, për zgjedhjet vendore të 6 marsit.

Berisha në fjalën e tij, theksoi se beteja e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?, është me ?kreun e Meduzës? dhe patericat e tij, duke iu referuar kështu Lulzim Bashës.

?Beteja jonë është për përmbysjen e kreut të Meduzës, Edvin Kristaq Ramës dhe patericave të tij.

Kam nderin e madh që jam sot këtu për të paraqitur për qytetar të parë të bashkisë së këtij rrethi një nga bijtë tuaj, intelektualin, mësuesin, demokratin e përkushtuar, zyrtarin e ndershëm, Premtim Kryemadhi.

I cili mishëron vitytet tuaj, shpirtin punëtor, ndershmërine dhe dashurinë e pakufishme për Dibrën dhe mbarë vendin.

Në këto zgjedhje përballja është e madhe, përballet e shkuara, përballet shteti i bazuar në mafien dhe drogën, përballet narkoshteti që nuk njeh dhe nuk respekton votën. Përballet narkoshteti qe sikurse e patë në FSHF zëvëndësoi votën me tritol. Përballet arrogance e një njeriu që ka trashëguar psikologjinë më të keqe të etërve të tij?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga