LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Berisha mbërrin në Peshkopi/ Pritje madhështore nga demokratët

13 Shkurt 2022, 10:29, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në Peshkopi, ku do të prezantojë kandidatin e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?.

Demokratët e Peshkopisë i kanë rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit dhe liderit historik të PD.

Sot, ish kryeministri Berisha prezanton kandidatin e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë? për Bashkinë e Peshkopisë, Premtim Kryemadhin.

Në këtë takim marrin pjesë edhe drejtues dhe ish-drejtues demokratë dhe ish-deputetët si Sherefedin Shehu, Bedri Hoxha dhe Roland Keta, ish-kryetari i Bashkisë Ilir Krosi, ish-kryetarja e LDG Dafina Muda.

Mijëra qytetarë në rrugë kanë pritur liderin historik të demokratëve Sali Berisha, duke i uruar fitore.

Ndërsa, atmosfera brenda sallës së takimit ka qenë elektrizuese, me praninë e qindra njerëzve, demokratë dhe qytetarëve të cilët kanë dhënë mbështetjen e tyre për ?Shtëpinë e Lirisë?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga