LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nënkryetari i PD akuza Bashës/ Shkatërroi partinë, tjetërsoi rregullat

13 Shkurt 2022, 10:50, Politikë CNA

Koalicioni ?Shtëpia e Lirisë?, është ndalur sot në Dibër, ku kanë prezantuar kandidatin për zgjedhjet e 6 Marsit, Premtim Kryemadhi.

Ndërkohë, në fjalën e tij nënkryetari i PD në Dibër, Ilir Krosi akuzoi Lulzim Bashës se ka shkatërruar partinë duke tjetërsuar rregullat.

?Ish udhëheqësit e saj e shkatërruan duke tjetërsuan rregullat e partisë tonë. Braktisën vlerat e Partisë Demokratike. Në mjaft raste sollën antivlera në partinë tonë.?-tha Krosi.

Pas akuzave drejtuar Bashës, Krosi deklaroi se tashmë demokratët me rikthimin e Berishës kanë marrë në dorë fatet e tyre.

Po ashtu ai ftoi qytetarët e Dibrës që të votojnë Kryemadhin si kryetar Bashkie, pasi sipas tij kjo është zgjidhja më e mirë.

?Bashkia jonë është bërë një eksperiment i shëmtuar i qevrisjes lokale të dështuar.

Jemi sot këtu edhe në një moment të vështirë për opozitën dhe Partinë Demokratike, ku ish drejtues të saj sollën antivlerat brenda sturkturave tona.

Por tashmë edhe këtu në Dibër, anëtarësia ka marrë në dorë fatet e partisë, pas Foltores se inicuar nga Doktor Berisha.

Në kemi zgjedhur vetë me primaret tona kandidatin tonë.

Premtim Kryemadhi ka qenë në mbështetje të PD. Dhe është nder për ne që të përfaqësohemi me intelektualin shembullor Premtim Kryemadhi.

Nëse doni më të mirën zgjidhni më të mirin. Premtim Kryemadhi është vlerë e qytetarit dhe familjarit. Ai është i përkushtuar dhe jeton çdo ditë në Dibër.

Ai është kandidati ynë që premton shpresën dhe ndryshimin, i zgjedhur nga ne.?-tha Krosi./CNA.al

Lajmet e fundit nga