LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për Dibrën/ Premtim Kryemadhi sfidon publikisht kandidatët rivalë

13 Shkurt 2022, 11:18, Politikë CNA

Koalicioni ?Shtëpia e Lirisë? ka prezantuar sot kandidatin për zgjedhjet vendore të 6 marsit, për bashkinë e Dibrës, Premtim Kryemadhi.

Gjatë fjalës së tij sot me demokratët e Dibrës, Premtim Kryemadhi theksoi se ky qark është ndër më të varfërit.

Po ashtu ai ftoi kandidatët rivalë një debat televiziv.

?Bashkia Dibër në vend të parë për borxh pasi kanditat e saj ndërrohen vit për vit. Diranët nuk e meritojnë të qeverisen nga persona që jetojnë ose banojnë në hotele. E shfrytëzoj këtë foltore që të ftoj të kandidatët në një debat publik, për këndvështrimin që kemi ne për Dibrën. Dibranët e zgjuar e meritojnë një debat të tillë.?-tha Kryemadhi.

Kryemadhi gjatë fjalës së tij theksoi se fitorja që sipas tij nuk erdhi me Lulzim Bashën do të vijë në 6 mars. Ai kërkoi votat e dibranëve, ndërsa u premtoi atyre angazhim dhe transparencë.

?Koha për ndryshim ka ardhur. Shikoni sloganin tonë: Shpresë, ndryshim, fitore. Shpresa kur mendoi se humbi u ndez kudo. Fitoja që nuk erdhi kurrë me Lulzim Bashën do të vijë në 6 mars. Kërkoj mbështjen tuaj që të marrin në dorë fatin. 6 marsi dita e ndarjes me të keqen. Di të menaxhoj, drejtoj dhe të administroj si duhet. Me votën tuaj mundemi. Të bashkohem për të ardhmen e fëmijëve tanë. Nuk premtoj mrekulli, premtoj angazhim maksimal. Ju premtoj transparencë.?-theksoi Kryemadhi.

Lajmet e fundit nga