LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grida Duma vetëshpallet kryetare e Opozitës

28 Korrik 2022, 10:16, Politikë CNA

Grida Duma vetëshpallet kryetare e Opozitës

Politika shqiptare ka prodhuar shumë personazhe, ku nuk kanë munguar edhe shumë bëma e gjëma të tyre.

Mes personazheve të politikës shqiptare e përfshirë në jo pak skandale është edhe deputetja e PD-së, Grida Duma.

Duma është një personazh kompleks, me shumë të pathëna të cilat kudo në botë, në politikë do të donin t’i dinin të gjithë, veçanërisht votuesit.

Nga historia e video-skandalit erotik, te lidhja me ish-bankierin e ndjerë Artan Santo, e deri te dorëzimi në zyrën e ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, janë vetëm disa nga “bëmat” e Grida Dumës.

E ardhur në politikë pa ndonjë kontribut, por me karrige të dhuruara, Grida Duma vijon të përfitojë benefitet e të qenit deputete, pjesë e politikës në Shqipëri.

Por, tashmë pas një mijë e një bëmave dhe gjëmave, duket se Grida Duma nuk ka të ndalur.

Sikurse shikohet edhe në foton më poshtë, Grida Duma po tenton të “vjedhë” edhe detyrën e kreut të Opozitës.

Për më tepër, Grida Duma prezantohet në Ballkan si liderja e Opozitës në Shqipëri.

“Kryetarja e opozitës shqiptare, Grida Duma, ka tërhequr vëmendjen e publikut malazez me daljen e saj të fundit dhe kundërshtimin e saj ndaj kryeministrit Edi Rama në Kuvend. Komentet në rrjetet sociale ishin 'Nuk e kuptoj çfarë thotë kjo grua, por ne kemi nevojë për këtë lloj energjie opozitare në Mal të Zi' dhe të ngjashme.”-shkruan media në Malin e Zi, ndërsa publikon një intervistë me të vetëshpallurën kryetare opozite.

Grida Duma vetëshpallet kryetare e Opozitës

Mesa duket pasi ofendoi Ramën në parlament, Grida Duma mendon se tashmë është “lidere”.

Por, edhe pse prej vitesh në politikën shqiptare, edhe pse mëson në akademinë e saj sesi mbahen këmbët, Grida Duma ende nuk ka mësuar se çdo të thotë lidere.

Lider je kur votohesh, kur të duan njerëzit, jo sepse ke sharë Edi Ramën në parlament./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga