LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do t’ia harroj politikës së llumit”/ Grida Duma paralajmëron Lulzim Bashën?

8 Nëntor 2022, 11:12, Politikë CNA

“Nuk do t’ia harroj politikës së llumit”/ Grida Duma

Grida Duma nga sot nuk do të jetë më deputete.

Në një dalje për mediat, Duma njoftoi se ka dorëzuar mandatin e deputetes.

Ndër të tjera ajo deklaroi një nga gjërat që nuk do t'ia falë kurrë politikës është goditja nën brez që i ka dhënë.

Në fjalimin e lamtumirës si deputete, Duma ka ashpërsuar tonet, duke sulmuar dhe kërcënuar ish-kreun e PD-së, Lulzim Basha, edhe pse nuk ia përmendi emrin.
Duma, disa herë përmendi fjalën llumi, duke thënë se herë pas here dalin me fytyrën e ngrirë sikur po shpikin rrotën.

“Sot do t’ju them që ka një gjë që nuk do t'ia fal kurrë politikës, llumi që ndoshta do jetë peng, goditja që më bënin mua në brez godiste pandërprerë tim bir, nuk e kam falur kurrë dhe as nuk do t’ia harroj politikës së llumit dhe shpresoj të ketë qenë një mësim. Herë pas here dalin me fytyrën e ngrirë sikur po shpikin rrotën. Do t’i shfaqen edhe atij fytyra të atyre të korruptuarve të nginjur”, tha Duma./CNA.al

Lajmet e fundit nga