LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Grida Duma “specialiste” e Big Brother/ "Iliri kishte një thirrje të fortë egozimi"

21 Shkurt 2022, 21:19, Aktualitet CNA

Deputetja Grida Duma, përveç politikës, tashmë duket se është bërë një analiste e Big Brother Vip, duke komentuar për fituesin e realityshoët, Ilir Shaqiri.

Sipas Dumës, Iliri ka thirrje të brendshme egoizmi të tregojë se kush është.

?Ka një gjë që unë dua t?ia njoh si sociologe kësaj gjëja. Ju thatë shfryrje aty ku kanë lënë hapësira të tjera bosh. Është edhe cliruese. Shfryrja ka një lloj negativiteti kurse çlirimi është zgjedhje. Ai ka thirrje të brendshme egoizmi të tregojë se kush është. Kur sheh një format ku mund të shfaqë personalitetin e vet, ka verb social, ka oratori të maturuar dhe tregoi një anë tjetër të vetën. Ky lloj egoizmi dhe shkon në një rang që do të arrish se dëmtohesh, nuk jam për këtë shoqëri?, tha Duma./A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga