LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga SPAK në Komisionin Hetimor/ Dëshmon kryebashkiaku socialist: Jam takuar me Klodian Zoton

21 Shkurt 2022, 18:26, Aktualitet CNA

Kreu i Bashkisë së Fierit, Armand Subashi ka dalë përpara Komisionit Hetimor për të dëshmuar lidhur me inceneratorët.

Ai ka bërë me dije se ka pasur kontrakte me Klodian Zoton.

Armando Subashi: Jam thirrur nga SPAK. Herë pas here do të rezervohem në lidhje me pyetjet?.

A jeni takuar me Zoton dhe çfarë keni biseduar?

?Po e kam takuar. Kemi bërë disa biseda për çështje teknike si do të shkojnë mbetjet si do depozitohen kryesisht kemi folur edhe për orarin. Kemi kërkuar që impianti të qëndrojë hapur edhe gjatë natës kemi gjetur mirëkuptimin dhe kaq?, tha Subashi.

 

Lajmet e fundit nga