LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha shkarkon Endrit Habilajn/ CNA.al e denoncoi për lidhjet me inceneratorët

21 Shkurt 2022, 11:40, Aktualitet CNA

Aksionerja e Top Channel,Vjollca Hoxha ka shkarkuar nga detyra, Endrit Habilajn.

Mësohet se Habilaj është shkarkuar dhe po bën dorëzimet nga të gjitha strukturat që ai drejtonte, Top Story, Top News dhe gazeta Shqip.

Kujtojmë këtu se CNA.al denoncoi më parë, skemën nëpërmjet se cilës dilte në dritë, sesi Endrit Habilaj është paguar nga kompanitë e inceneratorëve.

Nëpërmjet dokumenteve, CNA.al tregoi se Habilaj, është sposorizuar nga Klodian Zoto, pronari i kompanisë ITS, që qëndron pas inceneratorëve.

Kujtojmë këtu se autori i Top Story, Endrit Habilaj, sumonte kompanitë e pastrimit dhe ndërtonte emisione në funksion të parave që duhet të shkonin tek kompanitë e inceneratorëve.

Në tre kompani, dy prej të cilave rezultojnë me adresë në Top Channel, Endrit Habilaj ka marrë pagesa nga kompanitë e inceneratorëve. Faktet tregojnë çfarë ka bërë Habilaj dhe si ka ngritur kompani me emra të ngjashëm me mediat e Top Channel, siç është Gazeta Shqip apo Top News, duke i tjetërsuar në një ?Infinit Communitacion? më pas, apo Vox Tv. (Lexo këtu)

Endrit Habilaj është i njohur si një nga ushtarët e Ben Blushit, ish-drejtorit të Top Channel./CNA.al

SPAK ka në dorë faktet/ Kur do hetohen Habilaj & Co?

Tre kompanitë e Endrit Habilajt që morën qindra-mijëra euro nga inceneratorët

Lajmet e fundit nga