LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimit të naftës dhe plehrave kimikë/ Fermerët nuk ndalen me protestat

20 Shkurt 2022, 10:53, Aktualitet CNA

Fermerët e qarkut të Beratit, kanë dalë të protestojnë për rritjen e çmimit të naftës, imputeve bujqësore dhe plehërave kimike.

Ata janë ulur në rrugë për të kërkuar të drejtat e tyre, ndërsa policia ka ndërhyrë duke bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Pak ditë më parë, Sindikata e Fermerëve të Bashkuar ka dërguar një shkresë zyrtare qeverisë, në të cilë kërkojnë subvencione, ulje të çmimit të naftës dhe imputeve bujqësore, por nuk kanë marrë përgjigje dhe si pasojë vijojnë protestat./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga