LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ku kanë shkuar paratë e inceneratorëve?/ Tabaku flet me emra, pronarët e vërtetë grup i strukturuar kriminal

19 Shkurt 2022, 20:26, Aktualitet CNA

Jorida Tabaku, kryetarja e komisionit hetimor për inceneratorët, aferën më të madhe korruptive të 30 viteve të fundit , ka dalë sërish me një reagim në rrjetet sociale, ku ngre disa pikpyetje.

Tabaku shkruan se pronarët e vërtetë të inceneratorëve janë grupi strukturuar kriminal në qeveri dhe bashki. Dhe se paratë e qytetarëve kanë shkruar pikërisht në xhepat e pronarëve, Rama, Ahmetaj, Gjiknuri, Bllako, Veliaj, Agaçi and co.

?Çfarë duhet të dini tjetër për aferën e inceneratorëve?

Sipas drejtoreshës së APP koncesioni Inceneratorit të Elbasanit është një aferë anti-ligjore.

Sipas administratores së inceneratorit të Tiranës qytetarët e kryeqytetit paguajnë 41 euro/ton për një shërbim që nuk i ofrohet.

Sipas bxuhetit të bashkisë Tiranë kostoja e pastrimit që paguajnë qytetarët me taksa dhe tarifa është 2 fishuar dhe qyteti është ende i pisët.

Ku kanë shkuar paratë? Në xhepat e pronarëve të inceneratorëve. Mos u gënjeni, pronarët e vërteë janë grupi strukturuar kriminal në qeveri dhe bashki.

Ata janë Rama, Ahmetaj, Gjiknuri, Bllako, Veliaj, Agaçi and co.

Deri në fund! Mbështesni dhe ndiqni Komisionin Hetimor të Inceneratorëve?./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga