LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembja e banesave/ Banorët e '5 Majit' sërish në protestë, paralajmërojnë rezistencë

19 Shkurt 2022, 18:44, Aktualitet CNA

Banorët e ‘5 Maji’ kanë dalë sërish në protestë, pas njoftimit nga IKMT, për të vijuar aksionin e shembjen e banesave.

Ata i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të bashkisë, Erion Veliaj që të ndalë aksionin, ndërsa paralajmërojnë rezistencë.

Banorët kanë bllokuar edhe sot rrugën duke paralajmëruar rezistencë më 22 shkurt, ditë kur Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit do të nisë shembjes e radhës.

Ata janë shprehur se janë të gatshëm të vetëflijohen në rrënojat e shtëpive të tyre./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga