LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien ortekë bore në aksin Bogë-Theth/ Bllokohet qarkullimi

20 Shkurt 2022, 09:49, Aktualitet CNA

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se ortekët e borës vijojnë të bien në aksin Bog-Theth. Kjo ka shkaktuar bllokimin e qarkullimit dhe është e vështirë të punohet për pastrimin e borës.

Bëhet me dije se po punohet me mjete dhe punonjës për të mbajtur të hapur aksin rrugor. Ndërkaq qarkullimi në Bogë-Qafë Thore kryhet pa probleme.

?Në Bogë-Theth vijojnë të bien ortekë të cilët bllokojnë qarkullimin  dhe vështirësojnë punën për pastrimin. Po punohet 24/7 me mjete e punëtorë për ta mbajtur të hapur këtë aks. Bogë-Qafë Thore qarkullimi kryhet pa problem?, njofton ARRSH./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga