LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bëri gabim që u përfshi në garë”/ Berisha thirrje kandidatit të Bashës të japë dorëheqjen

20 Shkurt 2022, 16:05, Aktualitet CNA

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë takimit në Shënavlash të Durrësit, i ka bërë thirrje kandidatit Luan Hoti të largohet nga gara dhe të japë dorëheqjen.

Sipas Berishës, Luan Hoti ka një monopol, që duhet ta ripërtërijë në qershor, prandaj ai nuk mendon për qytetarët e Durrësit.

 ?Luan Hoti është kopja e tij.

Jo sepse e ka emëruar ai, por del se paska dhuratë nga Edi Rama, monopol nga Saranda në Shëngjin. Qeveria nuk mund të japë monopol, sepse është korrupsion.

Çështja nuk është se ai ka pasur një monopol, por ai në qershor duhet që të rinovojë monopolin. Si mendoni ju, a do mendojë për ju apo për monopolin e tij?

Ai ka bërë shumë gabim që është përfshirë në garë. Më mirë të japë dorëheqjen në këtë garë?, tha Sali Berisha.

Duke komentuar deputetin Lulzim Basha, Berisha tha se ai duhet të ikë e të mos dalë më.

?Në 30 vite në politikë, ai është lideri më i dobër, që nuk i beson kush. Një lider që ditën e votimit vetëm 19 % e zgjedhësve e konsideronin lider është për të lëshuar rrugën, 5 herë dhe për të mos dalë më.

Të dashur demokratë që ende jeni me të, me Lulzim Bravën shkohet nga humbja në humbje, bashkohuni me ne. Në 6 mars votoni Ardian Mukën, kandidatin e ?Shtëpisë së Lirisë?, u shpreh Berisha./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga