LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet Elton Goskova/ Njihej si “Reqi i 5 dyqaneve në Korçë”

20 Shkurt 2022, 17:18, Aktualitet CNA

Me urdhër të SPAK, forcat RENEA kanë arrestuar Elton Goskovën i njohur si ‘Reqi i Korçës’.

Sipas gazetarit Arsen Rusta bëhet me dije se ai dyshohet se ka bashkëpunuar me grupet e atentatorëve që vranë në 2005 Vajdin Lamajn, Klodian Saliun dhe Artan Arsi. SPAK dyshon se Elton Gosokova po manipulonte provat dhe dëshmitarët e procesit.

Arrestimi i Goskovës, i njohur si ‘Reqi i Korçës’ është bërë në kuadër të operacionit ‘Asgjë nuk harrohet’. Elton Goskova është i njohur nga policia për një sërë aktivitetesh kriminale dhe ka qenë disa herë i ndaluar nga policia dhe dënuar për vepra të ndryshme penale.

Operacioni është drejtuar nga SPAK ndërsa kontrollet janë ushtruar në Korçë, Pogradec si dhe Tiranë./CNA.al

Lajmet e fundit nga