LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ A do ta mbështesni partinë e Kokalari-Angelakis?

24 Janar 2023, 11:18, Aktualitet CNA
Sondazhi/ A do ta mbështesni partinë e Kokalari-Angelakis?
Evi Kokalari

Shqiptarja e amerikanizuar si konservatore shekullore, Evis Kokalari Angelakis, ka njoftuar shpalljen e partisë së saj të re.

Megjithëse totalisht e paqëndrueshme në sjelljet e saj, sepse 10 herë deri më tani ka thënë se është tërhequr njëherë e mirë nga politika shqiptare dhe 10 herë është kthyer nga inati që ka me Belind Këlliçin, FRPD-në apo gratë demokrate, deri te deklarimet e zonjës Kokalari-Angelakis, e cila megjithëse ka deklaruar se nuk do të merret me Shqipërinë së fundi na ka thënë se do të sjellë një parti.

Tha se kishte 40 mijë demokratë konservatorë. Më pas deklaroi se do të bëjë partinë e saj.

Pritej që ta bënte gati për zgjedhjet. Nuk ka mbledhur dot firmat që ta regjistrojë, prandaj dhe së fundi ka njoftuar se partinë do ta bëjë pas zgjedhjeve lokale.

Në rast se do të kishim parti të re shpejt apo vonë nga zonja Kokalari-Angelakis, që në fakt vështirë se mund të ndodhë, por le të shpresojmë se do të krijohet.

Demokracisë i duhen edhe parti si ajo e Qirja Angelakis.

Pyetja në sondazhin tonë shtrohet: A do ta mbështesin këtë parti?

Po, jo, nuk vlen apo nuk e di.

Votoni në sondazhin e mëposhtëm që të kuptojmë sa më shumë a na duhet, a na vlen partia e Qirja Angelakis./ CNA.al

Poll

 

Lajmet e fundit nga