LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

12 Janar 2023, 20:25, Politikë CNA
Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!
Evi Kokalari dhe Erion Veliaj

Evi Kokalari apo Evi Angelakis, ose Evis Kokalari, prej kohësh është hedhur në sulm ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, deputetit dhe kandidatit zyrtar të PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi dhe një sërë eksponentësh të tjerë të së djathtës.

Këto sulme, Kokalari, e cila njihet për marrëdhënien e saj me kryebashkiakun Erion Veliaj, nuk i ka kursyer as në kohë fushate, kur kanë mbetur vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 14 majit.

Kur Këlliçi u shpall “Njeriu i Vitit” në fushën e politikës nga emisioni “Opinion”, Kokalari “volli vrer” ndaj kandidatit të Tiranës.

“Si mund të jesh ‘Njeriu i Vitit në politikë’ kur ke gënjyer dhe për diplomën e gjimnazit që nuk e ke mbaruar? … Dhe më vonë gënjen në aplikacionin e fakultetit në Amerikë duke thënë se ke mbaruar gjimnazin. Ky konsiderohet krim federal në SHBA”, shkruante ajo ndër të tjera.

Me të hyrë 2023-shi, e pretenduara konservatorja amerikane sulmoi sërish edhe Sali Berishën.

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

“E vetmja gjë që kuptova nga kjo video është që mbas 32 vitesh, lojtarët kanë ngelur po ata: Edi Rama dhe Sali Berisha!!!

Fatkeqësia është se PD-ja jo vetëm që s'ka ndërmënd të bëhet konservatore, por kryesia e saj, mbuloi të gjitha manipulimet që j'u bënë “votës së lirë” në Këshillin Kombëtar dhe në garën e Forumin Rinor, dhe jo vetëm kaq - por për t'ju thënë të gjithëve se “ne bëjmë ç'të duam”, dekoruan njeriun më mediokër, mashtrues dhe strumbullarin e manipulimeve, me kandidaturën “fituese” për t’u përballur me Velian”, deklaronte mes të tjerash më 6 janar Kokalari.

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Sulmet e saj nuk kanë përfunduar me kaq. Edhe dy ditë më parë Kokalari hodhi akuza ndaj Belind Këlliçit

“Ky gjeniu i 'diplomuar' te Fulzi (ose jo), e që na flet për votëbesimin e Berishës mbas zgjedhjeve të Majit, mos ja qaj hallin Berishës, se Berisha në PD votëbesohet pa problem 365 ditët e vitit, e fiton çdo herë. Por ky të zotohet që kur të humbi kundrejt Veliajt, të dalë komplet nga skena e politikës.

Në fakt, PD-ja i ka bërë shumë dëm vetes me këtë individ. Kur ti mundohesh të luftosh oponentin, duhet t’i japësh popullit një alternativë ndryshe nga ajo që lufton. Ky, me vjerrin shok të ngushtë të Edi Ramës, e me manipulimet që bëri në Këshillin Kombëtar & Forumit Rinor, tregon qartë që e do vendin e Velias për të njëjtën arsye si Veliaj vetë - $$$$!”, shkruante ajo.

Sulmet e Kokalarit e kanë një qëllim. Në fakt, ajo vetëm nuk ka shpallur kandidaturën, pasi krijimin e partisë së saj e ka paralajmëruar nja 3 herë.

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Dhe postime e sulme të tilla në kohë fushate ndaj rivalit të Erion Veliajt, Sali Berishës dhe PD-së kanë një përfundim, shërbim ndaj Veliajt.

Shpërblimin të presim dhe ta shohim./ CNA.al

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Si Evi Kokalari i shërben Erion Veliajt?!

Lajmet e fundit nga