LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ngre dyshimet/ I arrestuari për inceneratorët, u eleminua për t’i mbyllur gojën

12 Janar 2023, 17:33, Politikë CNA
Berisha ngre dyshimet/ I arrestuari për inceneratorët, u eleminua
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ngritur dyshime të forta për Enver Sheshin, të arrestuarin për aferën e inceneratorëve, i cili ndërroi jetë në spital.

Pas shkrimit të gazetarit Lutfi Dervishi, Berisha thotë se po fshihen rrethanat dhe shkaqet e vdekjes së Enver Sheshit.

Duke iu referuar qytetarëve dixhitalë, Berisha thotë se Shehi mund të jetë eleminuar me qëllim që t’i mbyllnin gojën për aferën e inceneratorëve.

“Fshihen rrethanat dhe shkaqet e vdekjes së Enver Sheshit!

Të dashur miq, shikoni se si fshehin dhe bllokojnë qeveritarët hetimin e vdekjes (vrasjes) mafioze të Enver Sheshit, të arrestuar për djegësat.

Në një status të mëparshëm kam paraqitur informacione të qytetarëve dixhitalë në të cilat bëhej fjalë për eleminim mafioz të viktimës me qëllim që t’i mbyllnin gojën.

Këto akuza pothuajse konfirmohen nga një analizë që gazetari i njohur Lutfi Dervishi u bënë qëndrimeve të autoriteteve zyrtare, pengesat e hapura nga ana e tyre per zbardhjen e fundit tragjik të Enver Sheshit, i cili kishte marrë përsipër të dëshmonte të vërtetën, vendim i cili i kushtoi atij jetën!”, shkruan Berisha në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Berisha ngre dyshimet/ I arrestuari për inceneratorët, u eleminua

Lajmet e fundit nga