LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alibeaj, si Kim Jong Un/ Tritan Shehu zbardh prapaskenat e përjashtimit

11 Janar 2023, 13:24, Politikë CNA

Alibeaj, si Kim Jong Un/ Tritan Shehu zbardh prapaskenat e përjashtimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar sërish sot në lidhje me vendimin e Enkelejd Alibeajt për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar së bashku me tre të tjerë.

Shehu e ka krahasuar Alibeajn me Kim Jong Un.

Në një intervistë për "Euronews Albania", ai shpreh se Alibeaj po përdoret nga mazhoranca.

“Ndasitë ekzistojnë në grupin parlamentar, nuk mohohet kjo gjë. Pati disa iniciativa të bukura dhe të mira nga kolegët, për të tejkaluar ndasitë dhe për të gjetur një formulë për të shkuar përpara, sa më të bashkuar me njëri-tjetrin. Kjo shqetësoi regjimin, absolutisht dhe përdori shkopin e tij, apo patericën e tij, një personazh i cili ka karakter të dobët, që pranon të përdoret në këtë mënyrë.

Fjali të tjera mund të gjesh vetëm në fjalimet e Kim Jong Un apo në këngët e gjelit që këndon në majë të qymezit për pulat e tij. Janë fjalë delirash, që shprehin delierin e një personi, prandaj thashë që duhet ndihmuar, sepse unë shoh që sëmundja e tij po thellohet përditë”, është shprehur Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga