LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Elbasani 'mbytet' nga tymi i Metalurgjikut/ Boçi: Ndotja galopante, bashkia vështron helmimin

11 Janar 2023, 21:39, Politikë CNA
Elbasani 'mbytet' nga tymi i Metalurgjikut/ Boçi: Ndotja
Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit në zgjedhjet vendore, Luçiano Boçi

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit në zgjedhjet vendore, Luçiano Boçi, ka publikuar disa pamje të ndotjes së Elbasanit nga Metalurgjiku në Elbasan.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Boçi thotë se ndotja është galopante, ndërsa ngre akuza ndaj Bashkisë së Elbasanit.

Ai deklaron se bashkia hesht me stoicizëm dhe vështron helmimin që i bëhet çdo natë e ditë banorëve.

“Pamjet e ndotjes galopante të Elbasanit, të transmetuara nga JOQ, janë shokuese.

Ta mendosh që kjo ndodh çdo natë është larg çdo imagjinate horrori.

Bashkia Elbasan ndërkohë hesht me stoicizëm dhe vështron helmimin që i bëhet çdo natë e ditë banorëve të vet.

Të shpëtojmë Elbasanin”, thekson ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga