LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vehap Kola, vasali që parashikoi misionin përçarës të Lulzim Bashës

11 Janar 2023, 19:01, Politikë CNA
Vehap Kola, vasali që parashikoi misionin përçarës të
Vehap Kola

Një nga njerëzit më afër Lulzim Bashës, analist i tij personal, pjesë e sektit të kunatit, Vehap Kola, ka parashikuar gjithçka çfarë do të bënte ish-kreu i PD-së, por atëherë ishte kundër Lulit.

Në vitin 2017, para se ai të bëhej mbrojtës i Bashës, ka parashikuar humbjet e thella të Lulit dhe përçarjen e PD-së dhe protestën e 8 janarit, ku u dhunuan demokratët me shkopinj dhe dru nga Ervin Salianji, babalet dhe njerëzit e Bashës.

Sipas Vehapit, ish-kryetari i PD-së kishte si qëllim ta largonin nga drejtimi i së djathtës në mënyrë sa më të egër që të justifikonte kalimin me Ramën në krye të grupit të tij të deputetëve.

“Lulzim Basha e di shumë mirë se ai nuk do të fitojë më asnjë garë në PD.

Ai po bën të gjitha përpjekjet që përzënia e tij nga PD të jetë sa më e egër, me qëllim që të justifikojë kalimin me Ramën në krye të grupit të tij të deputetëve që nxjerr nga këto zgjedhje.

Basha ka një marrëveshje personale me Ramën dhe këtë marrëveshje do ta përmbushë pikërisht duke iu bashkuar Ramës si disident i PD-së.

Ky është kuptimi i marrëveshjes së fshehtë me Xhorxh Soros më 4 dhjetor 2014 në zyrën e PD-së.

Ky është kuptimi i marrëveshjes së papublikuar të 18 majit.

Ky është kuptimi që ka lista krejt personale e kandidatëve për deputetë.

Lulzim Basha do të ikë nga PD, por dëmi i tij është i pashmangshëm.

Megjithatë, është koha që ai të largohet dhe PD të paguaë çmimin e gabimeve të saj e t’i kthehet ringritjes së saj si në vitin 1992.

P.s. të mbushësh oborrin e PD-së me banditë dhe njerëz të fortë për të mbrojtur Bashën nuk ka asnjë kuptim tjetër përveçse për të provokuar demokratët ta përzënë me shkelma nga PD”, shkruante Kola në 18 qershor të 2017-ës./

Statusi i botuar nga Vehapi në rrjetet sociale pa u takuar me kunatin./B.A. - CNA.al

Vehap Kola, vasali që parashikoi misionin përçarës të

Lajmet e fundit nga