LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha konfirmon lajmin e CNA.al/ Mbështet Salianjin për t'u bërë kryetar grupi i PD-së

11 Janar 2023, 16:07, Politikë CNA

Berisha konfirmon lajmin e CNA.al/ Mbështet Salianjin për t'u

Prej disa ditësh, CNA.al ka raportuar për intrigën e Enkelejd Alibeajt, i cili po përpiqet të shkarkojë nga kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeajn dhe më pas ta marrë vetë këtë post.

Mesditën e djeshme, Salianji mblodhi të gjitha firmat për të shkarkuar Alibeajn, por ky i fundit si reagim përjashtoi nga grupi 4 deputetë.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar pak më parë edhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili konfirmoi lajmin e CNA.al.

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, Berisha pranoi se do ta pranojë Salianjin si kryetar të Grupit Parlamentar.

“Do pranoj vullnetin e deputetëve të PD-së. Salianji është nënkryetar, kështu që unë do pranoj vullnetin e deputetëve të PD-së. Por u ndala në detyrat e mëdha që kanë”, theksoi Berisha.

Kujtojmë se CNA.al ka raportuar më parë se Salianji ka marrë dakordësinë e Berishës për t'u bërë kryetar i Grupit Parlamentar të PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga