LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjedhja e pastrueses/ Berisha: Emrin e Alda Klosit u përpoqën ta fshehin

11 Janar 2023, 16:31, Politikë CNA
Vjedhja e pastrueses/ Berisha: Emrin e Alda Klosit u përpoqën ta
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur për vjedhjen e pastrueses Rozeta Dobi me djalin e saj, Havier Dobi, në banesën e Alda Klosit.

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, Berisha tha se emri i Alda Klosit u përpoq të fshihej nga Qeveria.

Sipas tij, në momentin kur zbuloi skandalin, por përpiqej të përdorej e njëjta skemë e përdorur dhe më parë me Damian Gjiknurin, Elisa Spiropalin apo Ilir Beqajn.

“Kjo qeveri nuk ke se ku ta kapësh më parë. Rasti i Alda Klosit mund të jetë secila nga ministret, secila nga ministrat, vetë Edi Rama, emra të tjerë. Vjen zonja me 40 metra katrorë apartament dhe bëhet me 7 apartamente, lumturon dhe të tjerë përreth saj. Ka një shpërthim të këtij llumi në mënyrë më të paimagjinueshme, më të pakonceptueshme.

Ajo që ishte po kaq përpjekja e Edi Ramës për ta fshehur emrin e Alda Klosit. Emri i Alda Klosit më është dërguar nga qytetari dixhital sapo doli skandali dhe e bëra publik, se nuk po më bënin publik, përkundrazi, po përpiqeshin të përdornin të njejtën skemë që kanë përdorur me Giknurin, Spiropalin, Ilir Beqjan e me radhë”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga