LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas përjashtimit të deputetëve/ Ja si e mbron Alibeaj marrëveshjen me Ramën

12 Janar 2023, 14:52, Politikë CNA

Pas përjashtimit të deputetëve/ Ja si e mbron Alibeaj

Enkelejd Alibeaj është bërë i gjallë, pas skandalit të përjashtimit të katër deputetëve.

Nga Saranda ai ka deliruar, duke thënë se është kyetari i Partisë Demokratike që pas largimit të Lulzim Bashës.

"Unë jam përfaqësues i demokratëve, kam vendosur të shkëputem nga periudha 30-vjeçare e komunizmit. Agresioni ndaj meje hall i Berishës dhe i Ramës”, ka thënë Alibeaj.

Por nga ana tjetër, Alibeaj është përpjekur të justifikojë marrëveshjen me Ramën.

“Jam mësuar tashmë me këto etiketime duke më vënë në krah të Edi Ramës. Dihet kur është tashmë ndaj tij”, është shprehur Rama më tej./CNA.al

Lajmet e fundit nga