LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Do të mbrojë karrigen"/ Aleksandër Biberaj: Alibeaj po i shërben hapur Ramës

12 Janar 2023, 20:28, Politikë CNA

"Do të mbrojë karrigen"/ Aleksandër Biberaj: Alibeaj po

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Aleksandër Biberaj, është shprehur se Enkelejd Alibeaj po i shërben hapur kryeministrit Edi Rama.

Në një intervistë për gazetaren Marsela Karapanço ai tha se veprimet e Alibeajt janë të turpshme pas 10 vitesh keqqeverisje.

 “Nëse ka lëvizje për të mbledhur firma kundër tij ka bërë një kundërlëvizje për të mbrojtur karrigen. Alibeaj i shërben hapur Ramës, është e turpshme pas 10 viteve keqqeverisje, edhe nëse ke probleme me Berishën, me lidershipin, por duhet të mendosh demokratin e persekutuar dhe shqiptarët që po braktisin vendin”, tha ai.

Ndër të tjera ai u shpreh se qeveria e Ramës nuk përmbyset me lule dhe qirinj, por duke bllokuar gjithçka për 5 ditë.

“Moment reflektimi e për t'i kërkuar falje demokratëve që i lamë në dorë të një bande të tillë. Rama mund të dojë të rrijë edhe 20 vjet nëse e lëmë. Rama nuk përmbyset me lule e qirinj, me mosbindje civile siç bëjnë europianët dhe amerikanët. Blloko gjithçka për 5 ditë dhe Rama ikën vetë. Nuk përmbyset regjimi në çadra”, u shpreh Biberaj./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga