LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari bën gati partinë e re/ Kërkon të rivalizojë Kujtim Gjuzin

2 Janar 2023, 18:04, Aktualitet CNA
Kokalari bën gati partinë e re/ Kërkon të rivalizojë
Evi Kokalari

Pak ditë më parë, Evi Kokalari apo Evi Angelakis, ose Evis Kokalari, na tregoi dilemën e saj të madhe, të rikthehej në Shqipëri për të ndryshuar vendin apo të garonte për kongresmene në Amerikë.

Sot, Kokalarit duket se i qenka mbushur mendja të krijojë parti të re dhe po kërkon të rivalizojë Kujtim Gjuzin.

Në një status në rrjetet sociale, Kokalari ka kërkuar mendim nga ndjekësit për të hapur Partinë Konservatore Shqiptare.

Ajo pretendon se konservatorizmi akoma s'ka arritur të fusë rrënjët në Shqipëri, ndaj kërkon të hapë një parti konservatore.

Por në fakt Partia Konservatore është dhe ka kryetar Kujtim Gjuzin.

Kokalari, e cila ishte zhgënjyer nga PD, të cilën po e sulmon prej kohësh, tashmë po bëhet gati të rivalizojë Gjuzin me një parti të re./ CNA.al

Kokalari bën gati partinë e re/ Kërkon të rivalizojë

Lajmet e fundit nga