LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari sulmon Berishën/ Nuk i del e keqja as me të rinjtë e PD-së

2 Dhjetor 2022, 08:38, Politikë CNA

Kokalari sulmon Berishën/ Nuk i del e keqja as me të rinjtë e

Evi Kokalari-Angelakis ka sulmuar sërish kreun e PD-së, Sali Berisha.

Ajo ka bërë fajtor Berishën për mënyrën si u zhvillua gara për kreun e forumit rinor të PD-së.

Në studion e “Të Paekspozuarit”, Kokalari tha se kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari.

“Jam zhgënjyer me faktin që Berisha nuk ka marrë masat për të parandaluar dhe nuk mundi ta ndalonte. Do e takoj Berishën. Kam ardhur për çështje personale. Nuk ka rëndësi je me Berishën apo jo. Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari. Jam acaruar gjatë garës së forumit rinor me njerëz që e dija çfarë bënin”, është shprehur ajo.

Kokalari nuk është ndalur vetëm te sulmi ndaj Berishës, por edhe ndaj FRPD-së, ajo ka shkuar më tej duke i dhënë meritat vetes, për largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD-së.

“Unë po kthehem, nuk kam ikur. Misioni im aq ishte. Lul Basha iku, erdhi Sali Berisha. Çfarë pashë pas ardhjes së Komisionit të Rithemelimit është tjetër gjë. Unë kam thënë jo për anëtarësimin në Këshillin Kombëtar. Por unë kam një jetë në Amerikë.

Kur erdha, më identifikuan me Sali Berishën. Nuk kam ikur asnjëherë. Dihej që as nuk do rrija, as të bëhesha pjesë e kryesisë. Rrugës kuptova se po bëheshin gjëra, që Berisha i dinte, dhe që mua më kanë acaruar./CNA.al

Lajmet e fundit nga