LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet në PS/ Rama në krah të Braçes, lëshon Ballën?

1 Dhjetor 2022, 13:46, Politikë CNA

Përplasjet në PS/ Rama në krah të Braçes, lëshon

Një ditë më parë, deputeti socialist, Erion Braçe, ka sulmuar kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Sipas Braçes, Taulant Balla urdhëroi rrëzimin e amendamentit të tij për bujqit.

Sot Rama ka treguar se është në krah të Braçes, teksa e konsideron si një institucion.

“Braçe është institucion dhe të thotë çfarë t’i dojë e bardha zemër se zemrën e ka të bardhë borë. Kur merrni përsipër të komentoni Braçen sigurohuni që para të keni ngrënë një lugë mjaltë", - tha Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga