LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 6 dhjetorit/ Boçi: Të drejtën e qytetarëve nuk mund ta ndalë qeveria dhe policia

30 Nëntor 2022, 16:03, Politikë CNA
Protesta e 6 dhjetorit/ Boçi: Të drejtën e qytetarëve nuk
Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, është treguar i prerë, duke thënë se protestën e 6 dhjetorit nuk mund ta ndalë askush.

Përmes një videoje të ndarë në rrjetet sociale, Boçi shkruan se të drejtën e fituar me Kushtetutë nuk mund ta ndalë qeveria dhe policia me kufizim sigurie.

Një letër e shkruar në shqip për të gjithë ata që përpiqen t’i frenojnë qytetarët të marrin pjesë në manifestimin e 6 dhjetorit.

Të drejtën e fituar në kushtetutë, nuk mund ta ndali qeveria dhe policia me kufizime sigurie për miqtë tanë europianë”, shkruan ndër të tjera Boçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga