LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do ecim pas fijes së Ramës”/ Boçi, i prerë: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

29 Nëntor 2022, 22:48, Politikë CNA
“Nuk do ecim pas fijes së Ramës”/ Boçi, i
Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë e ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, në emisionin “Open”.

Boçi u shpreh se opozita nuk do të ecë sipas fijes së kryeministrit Edi Rama dhe se janë të vendosur që protesta do të mbahet në 6 dhjetor, aty ku e kanë kërkuar para Kryeministrisë.

“Do e bëjmë atje ku e kemi kërkuar, para Kryeministrisë. Nuk po ecim pas fijes së Ramës. Përderisa e kemi përcaktuar vendin, s’duhet të hynte fare në debatin e vendit apo refuzimin e vendit. Informacion kam logjikën time politike. Sjellja e opozitës është fakti kryesor përgjatë organizimit të tubimeve, që nuk kanë qenë agresive, por qytetare. Nëse qëndron refuzimi, ne do të vazhdojmë do bëjmë protestën para Kryeministrisë, paralajmëron apo jo konfrontime, varet nga sjellja e policisë. Jemi në të drejtën tonë europiane për të vijuar protestën”, tha Boçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga