LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk tërhiqen demokratët/ Deputeti: Protesta do bëhet përballë Kryeministrisë në 6 Dhjetor

28 Nëntor 2022, 20:12, Politikë CNA
Nuk tërhiqen demokratët/ Deputeti: Protesta do bëhet
Foto ilustruese

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka folur për protestën e 6 Dhjetorit.

Edhe pse policia ka refuzuar kërkesën e opozitës për të mbajtur protestën në 6 Dhjetor përpara Kryeministrisë, demokratët nuk tërhiqen nga vendimi i tyre për të protestuar në 6 Dhjetor, një datë e cila përkon edhe me zhvillimin e samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Këtë ka pohuar dhe vetë Shehu në një intervistë në “Studio Live”.

“Partitë vetëm njoftojnë për orën dhe vendin dhe vetëm kaq, ndërsa Bashkia kot përzihet me këto gjëra, protesta do bëhet aty ku është bërë, nuk do jetë vetëm protestë, por edhe mikpritje ndaj liderëve Europian. Do jetë përballë kryeministrisë”,tha Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga