LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj mburr kandidatin e Bashës

26 Nëntor 2022, 16:25, Politikë CNA
Alibeaj mburr kandidatin e Bashës
Agron Kapllanaj dhe Enkelejd Alibeaj

Agron Kapllanaj konfirmoi kandidimin si kryebashkiak i Lulzim Bashës për zgjedhjet e 14 majit në Mallakastër.

Për këtë kandidaturë ka folur sot Enkelejd Alibeaj, i cili tha për mediat se Kapllanaj nuk është kandidat i Edi Ramës siç e ka akuzuar kreu i PD-së, Sali Berisha.

Alibeaj i doli në mbrojtje Kapllanajt, teksa ngriti pretendimet se ky i fundit ‘i ka thyer hundët’ Ramës në 2015-ën.

“Agron Kapllanaj nuk është kandidat i Ramës sepse e ka provuar që në 2015-ën. ‘I ka thyer hundët’ Ramës në 2015-ën, nga i cili përfitoi edhe Berisha. Kapllanaj nuk është i Edi Ramës, është i demokratëve, është i Mallakastrës. Kandidatët tanë janë kandidat të qytetarëve”, deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Alibeaj mburr kandidatin e Bashës

Lajmet e fundit nga