LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Po bën gjithçka që të konfiskojë flamurin e PD-së"/ Berisha i "kërcet dhëmbët" Ramës

26 Nëntor 2022, 12:57, Politikë CNA
"Po bën gjithçka që të konfiskojë flamurin e
Edi Rama, Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se askush nuk mund ta marrë flamurin e PD-së. 

I pyetur nga një qytetar, "se si do të veprohet nëse nuk marrim siglën e PD-së", Berisha u shpreh se Edi Rama po bën gjithçka që të konfiskojë flamurin e PD-së, por i ka bërë llogaritë gabim. 

"Edi Rama po bën gjithçka të konfiskojë flamurin e PD-së. PD nuk e dorëzon flamurin e saj.
Edi Rama i ka bërë llogaritë gabim. Hakmarrës primitiv, ai kërkon të fshijë partinë që përmbysi pushtetin e etërve të tij, që anëtarësoi Shqipërinë në NATO dhe shtroi rrugën e integrimit, që transformoi infrastrukturën e këtij vendi dhe realizoi projekte madhështore në Europë siç është TAP.
Rama ka një armiqësi të pashuar ndaj kësaj partie. Nuk e harron ai kurrë 20 shkurtin.
Kjo betejë vazhdon. Ai kujton se do hakmerret, por i ka llogaritë gabim.."- u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga