LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 6 dhjetorit/ Të rinjtë me mesazhe të forta për të protestuar, Berisha zbulon disa nga arsyet

27 Nëntor 2022, 19:08, Politikë CNA
Protesta e 6 dhjetorit/ Të rinjtë me mesazhe të forta për
Sali Berisha, kreu i PD-së

Opozita nuk tërhiqet nga protesta. Ndonëse kërkesa e tyre është refuzuar nga policia, sërish kreu i PD-së, Sali Berisha, bën thirrje për protestë në 6 dhjetor.

Së fundi përmes rrjeteve sociale, Berisha ka bërë me dije se në protestë do të bashkohen Forumi Rinor i PD në Mat.

Të rinjtë nëpërmjet pankartave kanë treguar disa arsye pse duhet të protestojnë shqiptarët.

"Forumi Rinor i PD Mat ka vendosur të protestojë me 6 dhjetor"

“Sekreti i lirisë qëndron në edukimin e individit, sekreti i tiranisë është: Ti mbaj ata larg.”

“Fati i popullit tim është fati im. “

“S’kena me u pa më bashkë, s’kena me u pa mo. Xhepi jot e di po plas, por s’kena me u pa mo. “

“Zgjohuni nga gjumi letargjik se e keqja ka zënë rrënjë.”

“U munduan të na varrosnin por nuk e dinin se ne ishim fara.”

“Me çfarë të ngrohem këtë dimër? Me dashurinë për shtetin tim???”

“Ja grushti do të bjerë përmbi krye të zuzarëve koha është e maskarenjve po atdheu i shqiptarëve?”

“Po digjen fondet por jo plehrat! Ku janë inceneratorët?”

“Të lirët janë në burgje dhe të burgosurit janë në liri.”

“Varfëria është forma më e keqe e dhunës!”, janë disa prej mesazheve që të rinjtë mbajnë në duar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga