LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja parlamentare Shqipëri-Kosovë/ Berisha: Të kishte një stendë për personalitetet antikombëtare si Enver Hoxha dhe Edi Rama

27 Nëntor 2022, 10:05, Politikë CNA

Mbledhja parlamentare Shqipëri-Kosovë/ Berisha: Të kishte

Në Kuvendin e Shqipërisë po mbahet ceremonia për mbledhjen e dy kuvendeve Shqipëri-Kosovë me rastin e 110-vjetorit. I pranishëm është edhe kreu i Partisë Demokratike, i cili gjatë prezantimit të ekspozitës historike është shprehur se duhet të ishte krijuar edhe një stendë e zezë për figurat antikombëtare.

"Historia duhet të përcillet ashtu sikurse është në të vërtetë.

Do të doja të kishim edhe një stendë të zezë, ku të vendoseshin personalitetit antikombëtare si Enver Hoxha dhe Edi Rama, sivllau i Vuçiçit, siç thotë ai për të tallur kosovarët,” tha Berisha.

Për të shënjuar 110-vjetorin e Pavarësisë, mbahet sot në në Kuvendin e Shqipërisë në Tiranë, mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë”, ka thënë Berisha.

Të pranishëm në këtë ceremoni janë edhe kryetarja e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla dhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Pjesëmarrës janë edhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Edi Rama dhe Albin Kurti./CNA.al

Lajmet e fundit nga