LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pesë kandidatët e rilindur të Lulzim Bashës

28 Nëntor 2022, 13:43, Politikë CNA

Pesë kandidatët e rilindur të Lulzim Bashës

Lulzim Basha, njeriu që çmontoi Partinë Demokratike dhe hodhi në rrugë të madhe demokratët, nuk heq dorë nga përçarja.

Sa kohë që ishte kryetar nuk ia la demokratët të hynin në selinë blu, e blindoi nga themelet deri në çati sikur kishte nisur një luftë botërore.

Tashmë që demokratët e kanë përzënë, nga zyrat e hoteleve ai vijon misionin e përçarjes.

Tashmë i rishfaqur herë si turist e herë në Kuvend po del me kandidatë në zgjedhjet e 14 majit.

Pas rishfaqjes kanë rilindur nga cepat e lokaleve, restoranteve dhe hoteleve edhe kandidatët.

5-shja e Rilindur

I pari që konfirmoi se do të garojë në zgjedhje për Bashën ishte Agron Kapllanaj i Mallakastrës.

Në Lezhë Basha ka zgjedhur Sandër Markun si kandidatin e tij.

Një tjetër i rilindur vjen nga Kuçova dhe do të garojë për Bashkinë e këtij qyteti. Ai është Ilir Koxhaj.

Edhe në Dibër, Basha ka dalë me një kandidat. Ai është ish-kreu i Degës së PD-së, Naim Gazidede.

Sot është lakuar një emër tjetër. Bëhet fjalë për Bilbil Bajraktarin, i cili do të garojë  për Bashkinë e Kamzës./CNA.al

Lajmet e fundit nga