LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazetari zbërthen takimin Berisha-Meta

30 Nëntor 2022, 13:45, Politikë CNA

Gazetari zbërthen takimin Berisha-Meta

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar takimin e sotëm mes kreut të PD-së, Sali Berisha, dhe kreut të PL-së, Ilir Meta.

Në "MCN Live" ai tha se takimi i drejtuesve të ka ardhur si një mesazh konfirmimi se protesta e 6 dhjetorit do të realizohet.

Sipas tij, Meta në fund të takimit me deklaratën e tij synonte të qartësonte se në këtë protestë nuk ka agjendë antievropine dhe se i adresohet atij që sipas Metës është pengmbajtësi i Shqipërisë për tu anëtarësuar në BE.

“Takimi Meta-Berisha që sot drejtojnë opozitën ky është takimi i parë publik pas vendimit që policia e shtetit nuk dha leje për protestën e 6 dhjetorit. Nga informacionet ajo do jetë një ditë pushimi zyrtar dhe do jetë gati gati i pamundur qarkullimi dhe në një ditë të tillë policia nuk ka lejuar mbajtjen e protestës dhe nuk dihej se çfarë qëndrimi do mbanin Meta-Berisha dhe takimi i sotëm ishte njëlloj konfirmimi nga ata që nuk do tërhiqen nga protesta. Deklarata e Metës sa doli nga selia e PD synonte të qartësonte se në këtë protestë nuk ka agjendë anti-evropiane dhe se i adresohet atij që sipas Metës është pengmbajtësi i Shqipërisë për tu anëtarësuar në BE dhe se po mbahet pikërisht atë ditë për të sjellë në vëmendje se kush është qeveria shqiptare. Ky takim ka qenë për të qartësuar se nuk ka tërheqje nga protesta dhe se protesta është antiqeveriatre dhe jo antievropiane”, është shprehur Kikia./CNA.al

Lajmet e fundit nga