LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha injoron policinë, nuk tërhiqet nga protesta: Në datë 6 ne jemi në rrugë, në shesh

30 Nëntor 2022, 19:37, Politikë CNA
Berisha injoron policinë, nuk tërhiqet nga protesta: Në datë
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka injoruar refuzimin e kërkesës nga policia për mbajtjen e protestës pranë Kryeministrisë, duke theksuar gjatë takimit të tij, se në datën 6 Dhjetor, demokratët do të jenë në rrugë, në shesh për t’i thënë liderëve të Evropës se Edi Rama nuk përfaqëson popullin shqiptar.

“Ne jemi në rrugë dhe shesh për të protestuar kundër Edi Ramës dhe regjimit të tij. Ne dalim më datën 6 për t’i thënë liderëve të Evropës se ky nuk përfaqëson popullin shqiptar dhe se ky është një armik i të gjitha vlerave themelore mbi të cilat janë ndërtuar shoqëritë e lira, armik i votës, kulturës dhe pasurive publike”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga