LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti demokrat ‘shuplakë’ Alibeajt/ Vegël që përdoret nga Rama

30 Nëntor 2022, 16:52, Politikë CNA
Deputeti demokrat ‘shuplakë’ Alibeajt/ Vegël që
Enkelejd Alibeaj

Deputeti i PD-së, Luan Baçi, e ka cilësuar deputetin Enkelejd Alibeaj si një vegël që po përdoret nga Edi Rama dhe që ka dobësuar zërin e opozitës në Parlament.

Baçi tha në emisionin “Zona Zero” se PD-ja duhet t’i tregojë Alibeajt dhe grupit të këtij të fundit që të mos zhdukin pluralizmin.

“Enkelejd Alibeaj është një vegël që përdoret nga Edi Rama. Nëse nuk do të kishte një ndërhyrje të Edi Ramës në gjykatë, sot në Parlament do të kishte një zë të fortë. Sot në parlament ekziston një pseudoopozitë ku del Alibeaj dhe flet si kryetar i grupit parlamentar.

Ne duhet t’i tregojmë atyre që të mos zhdukin pluralizmin”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga