LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Samiti në Tiranë i papërsëritshëm”/ Berisha zbulon dy anët e medaljes së protestës

30 Nëntor 2022, 19:28, Politikë CNA
“Samiti në Tiranë i papërsëritshëm”/
Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është shprehur në takimin me banorët e njësisë 5 në Tiranë se mbledhja e samitit të e BE dhe Ballkanit Perendimor është një nder i papërsëritshëm për shqiptarët.

“Për Shqipërinë është një përzgjedhje historike. Samiti është në interes madhor për shqiptarët”, është shprehur kryedemokrati.

Nga ana tjetër Berisha ka theksuar se në datën 6  dhjetor demokratët do të dalin në protestë  për të mirëpritur liderët e BE dhe për t’i thënë Evropës që Rama është armik i votës së lirë të shqiptarëve i të drejtave, kulturës, pasurive të ardhmes se tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga